Díj a női szerepvállalásért munkálkodóknak

2012. március 13., címkék: női papság, Pályázat, református világközösség (rev), pályázat

A Református Egyházak Világközössége (REV) a nemzetközi nőnap alkalmából felhívást intézett a tagegyházakhoz, hogy azok díjazásra jelöljenek olyan kezdeményezéseket, amelyek a nők egyházvezetői szerepvállalását hathatósan előmozdítják. Az ötezer dolláros díjat kétévente osztják ki. A Zsinati Hivatal Külügyi Irodája augusztus 15-ig hosszabbította meg a jelölések határidejét.

Anglikán egyházi reform-csoport a nők püspökké szentelése ellen

2010. október 25., címkék: anglikán egyház, női papság, Ökumené, ökumené

A konzervatív anglikánok szervezetet hoztak létre, amely új szabályzati reformjavaslatot kínál egyházuk számára.

„Háború” az Anglikán Egyházban a nők püspökké szentelése miatt?

2010. július 20., címkék: Nagyvilág, anglikán egyház, női papság

Néhány egyházi szakértő és megfigyelő szerint elkerülhetetlen az Anglikán Egyházban a belháború a nők püspökké szentelése miatt. Erről is szólt az anglikán főzsinat, amit nemrég tartottak az angliai Yorkban.